64-bitowy procesor Apple A7 to tylko chwyt merketingowy

64-bitowy procesor Apple A7 to tylko chwyt merketingowyApple zazwyczaj unika trąbienia o prędkości procesora, ale z przyjemnością publikuje wielkość pamięci podręcznej lub inne dane techniczne w swoich materiałach marketingowych, wolą podkreślić to, co może zrobić najlepszą renomę produktu. A nie to co ma najmniejszy wpływ na zakup smartfona. Teraz apple robi wyjątek, jednak, jak w przypadku niedawnej premiery iPhone 5S , nowym flagowym smartfonie. Kierownictwo prezentuje hiper szybki 64-bitowy procesor A7, który zapewnić miał wydajność urządzenia, dwa razy szybciej od 32-bitowego procesora w poprzednim modelu. Rywale, blogerów i stron  technologii informacyjnych dyskutują o swoich roszczeniach, mówiąc, że nie ma dobrego powodu, aby umieścić procesor 64-bitowy w smartfonie.

Jednostka centralna (CPU) jest liczba pożerające mózg każdego urządzenia cyfrowego, czy to laptop, telefon. CPU jest w stanie wykonywać podstawowe operacje arytmetycznie.  Jedną z różnic pomiędzy chip 32-bitowym i 64-bitowym układzie jest to, że ten ostatni może pobierać  dwa razy więcej bitów z każdego zegara procesora, a tym samym szybsze wykonywanie obliczeniowo zadań. Kolejna różnica, jak słusznie zauważył pan Chandrasekher, jest to, że układ 64-bitowy może łatwiej obsługiwać większe ilości pamięci operacyjnej (RAM). Nie jeden program uruchomiony na 32-bitowy procesor może, bez wielu rozdrażnienie, używać więcej niż 4 GB pamięci, co może być problemem w przypadku zarządzania dużymi zestawami danych. Takie programy zwykle nie są używane na smartfonach lub tabletach, ale będzie zapewne niezbędne na komputerze stacjonarnym czy laptopie , co sprawiło, skok do 64-bitowych procesorów kilka lat temu.

Ale umieszczając procesor 64-bitowy w iPhone smartfonie (i jego nowych iPadów)   Dla wielu ludzi, tablety już zastąpią laptopy dla szerokiego zakresu zadań. Telefony i tablety stały się najbardziej popularnym urządzeniem, na których można grać w gry, które są również wymagające.


POLECAMY POGOTOWIE KOMPUTEROWE 24H

Jedna myśl nt. „64-bitowy procesor Apple A7 to tylko chwyt merketingowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *