Jak przygotować pierwszy komputer dziecka

Jak przygotować pierwszy komputer dzieckaŻyjemy w społeczeństwie cyfrowym, a nasze dzieci muszą stać się jej częścią. Aktualnie, to jest prawie niemożliwe, aby zrobić pracę domową bez edytora tekstu i dostępem do Internetu. Z drugiej strony, jest to niebezpieczne dla młodych użytkowników. Niedojrzałe umysły mogą łatwo znaleźć pornografię, mowy nienawiści i masowo destrukcyjne formy zastraszania. I oszuści mogą znaleźć te niedojrzałe umysły. W pewnym momencie przychodzi czas, trzeba dać dziecku komputer. Ale musimy pamiętać o bezpieczeństwie. I mówię jako majsterkowicz branży IT, który ogranicza dostęp użytkownikom młodym. Problem tyczy się również smartfonów i tabletów.

Jak przygotować pierwszy komputer dziecka? W tym artykule wyjaśnimy o czym warto pamiętać. Poczekaj, aż dziecko będzie w wieku kilkunastu lat. W mojej rodzinie, pierwszy komputer pojawił się w wieku 14 lat. Ale nawet wtedy, dorosły powinien trzymać władze nad komputerem. Przede wszystkim, nastolatek czy nawet pełnoletni użytkownik który dopiero wchodzi w świat sieci, nie powinien mieć konto administratora. Konto administratora powinno należeć do osoby dorosłej ale również z doświadczeniem komputerowym. I hasło musi być na tyle skuteczne, że dziecko nie będzie wstanie odgadnąć hasła administratora.

Dlaczego? Z konta administratora, nastolatek może wyłączyć oprogramowanie ochrony dzieci. Mogą również wyłączyć, powiedzmy, program antywirusowy, ponieważ drażni ich, lub zainstalować trojana oraz inne szkodliwe aplikacje dla naszego Windowsa.

Musisz wprowadzić nowy profil użytkownika, który będzie posiadał ograniczenia. Umieść ograniczanie na jakie rodzaje stron nastolatek może odwiedzać,  i na jakich warunkach może on korzystać z mediów społecznościowych.

Ustalenie zasad dotyczących kiedy może korzystać z komputera, ale również oszacowanie czasu dziennego. Pamiętaj że Twój nastolatek potrzebuje również snu, jedzenia i aktywności fizycznej. Microsoft oferuje doskonałe narzędzie ochrony dzieci, bezpieczeństwo rodzinne, bez dodatkowych opłat.

Poniżej pomożemy Państwu ustawić konfiguracje.

Jeśli na komputerze posiadamy Windows 7, musisz pobrać Family Safety ale również musimy pamiętać o ochronie komputera, a zapewni nam program Windows Essentials.

Niezależnie od wersji systemu Windows używasz, można skonfigurować i określić ochronę dziecka od strony Family Safety . Stamtąd można ustawić ograniczenia czasowe, ustawić poziom dla ograniczenia stron internetowych i wybrać inne opcje.

POLECAMY PROFESJONALNE SKŁADANIE KOMPUTERÓW

Zakładanie konta dla dziecka WIndows 8.1

1. Chcąc monitorować i ewentualnie ograniczać konta użytkowników, należy je w pierwszej kolejności założyć. Aby tego dokonać, przechodzimy do menu „Ustawienia”.

2. Następnie wybieramy „Zmień ustawienia komputera”.

3. W kolejnym etapie wybieramy zakładkę „Konta”.

4. Następnie przechodzimy do menu „Inne konta” i korzystamy z opcji „Dodaj konto”.

5. Wybieramy „Dodaj konto dziecka”.

6. Następnie tworzymy konto, wpisując adres e-mail dziecka. Jeżeli jednak dziecko nie posiada e-maila, wybieramy „Dodaj konto dziecka bez adresu e-mail”.

7. W polu „nazwa użytkownika” wpisujemy np. Dzieci, następnym polu wpisujemy hasło.

8. Konto zostało założone. Od tej pory nasze pociechy będą się logować za pomocą specjalnego profilu.

Reszta należy do Ciebie i Twojego dziecka – pamiętaj o bezpieczeństwie!

Jedna myśl nt. „Jak przygotować pierwszy komputer dziecka

  1. Kasia

    Pomocny artykuł chociaż profesjonalne doradztwo uzyskałam w firmie PogotowieKomputerowe24h.pl . Złożony komputer posiada 36mc gwarancji. Firma godna polecenia…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *