Jak łatwo znaleźć sterowniki do nieznanych urządzeń

wyszukiwanie steronikówJeśli szukasz sterowniki do nowej instalacji systemu Windows – to dobrze trafiłeś, brak sterowników spowoduje złe funkcjonowanie komputera oraz urządzeń. Bez względu na to, czy chcesz zainstalować nową kopię systemu Windows na świeżo złożonym komputerze lub po prostu uaktualnienie komputera do nowej wersji systemu Windows,  musimy prawidłowo zidentyfikować wszystkie sprzęty nieznane.

Ludzie zajmują się problemami sterowników na różne sposoby. Niektóre sterowniki dostępne na stronie internetowej producenta płyty głównej, ale jest o wiele lepszy sposób identyfikacji nieznanych urządzeń w Windowsie i nie trzeba znać dokładnych danych o podzespołach, aby to zrobić.

Zagłębiając się w nieznane

wyszukiwanie steroników

To może nie być oczywiste, ale Windows daje wszystkie informacje potrzebne do identyfikacji nieznanych i nierozpoznanych urządzeń w Menedżerze urządzeń, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Jeśli właśnie zainstalowany system Windows i Device Manager jest ładowany z „nieznane urządzenia” lub „Inne urządzenia”, które są w stanie błędu lub bez sterowników zainstalowanych, nie musimy się denerwować! Jesteś tylko kilka kliknięć od ustalenia wszystkich informacji potrzebnych do identyfikacji urządzenia i pobrania sterowników.

Windows zazwyczaj wszystkie nierozpoznane urządzenia w Menedżerze urządzeń wyświetla z czarnym wykrzyknikiem (!). W przeciwnym razie urządzenie najprawdopodobniej będzie oznaczone „Nieznane urządzenie”, które nie jest za bardzo pomocne.

pci-device

1. Otwieramy Menadżer urządzeń
2. Klikamy prawym myszki na nieznane urządzenie i na właściwości
3. Następnie na zakładkę szczegóły i z menu poniżej wybieramy identyfikatory sprzętu

Łatwe wyszukiwanie sterowników dla konkretnego Hardware ID, wybieramy identyfikator sprzętu. W następnym kroku, wybierając na klawiaturze  CTRL + C, a teraz przechodzimy do wyszukiwania w Google.pl naszego Hardware ID, wklejamy CTRL + V (Pamiętamy o systemie jaki mamy aktualnie zainstalowany).

Jedna myśl nt. „Jak łatwo znaleźć sterowniki do nieznanych urządzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *