Archiwa kategorii: Wydarzenia

Szybsze komputery iMac?

appleWedług raportu francuskiej firmy, blogu MacHeneration. Apple planuje wdrożyć szybsze komputery iMac, a planowane zmiany mają być w przyszłym tygodniu. Aktualnie nie wiadomo, kiedy Aplle zmieni wygląd komputerów stacjonarnych all-in-one iMac. Oczekiwania klientów na ulepszenie innych udogodnień, zwłaszcza wyższej rozdzielczości Retina Display.

Czytaj dalej

Facebook od 2004r to już 10lat

mark zuckerbergPortal społecznościowy Facebook w sieci od 4 lutego 2004 roku, twórcą portalu jest Mark Zuckaberg. Student drugiego roku Uniwersytetu Harvarda, jest jedną z najbogatszych osób na świeci. Mark Zuckerberg, 29-letni założyciel Facebooka, chce też zatrudnić redaktorów do promowania najbardziej ciekawych treści, nawiązując do gazety wirtualnej. Jest to znak, że Facebook stara się zabezpieczyć swoje miejsce w sieci przez rozgałęzienia się do nowych form komunikacji. Do końca 2013 r., Facebook był używany przez 1230000000 użytkowników na całym świecie. Polskich użytkowników portalu też jest całkiem sporo, aktualnie jest nas 15 milionów. Zliczając wszystkie zdjęcia która zostały umieszczone, od października 2005 roku na Facebooka wgrano łącznie 400 miliardów zdjęć. Czytaj dalej

WordPress 3.8 jest już dostępny

WordPress 3.8 jest już dostępnyBlogów i stron internetowych na całym świecie jest z dnia na dzień coraz więcej, dzięki nowemu silnikowi WordPress 3.8. WordPress jest na świecie najczęściej stosowane i systemu zarządzania treścią blogu platformy open-source, liczy ponad 73 miliony witryn. W 3.8 uwolnienia korzyści z nowego szybkiego procesu rozwoju „, który zadebiutował WordPress z WordPress 3.7 aktualizacja, która weszła w październiku. Wśród zmian w aktualizacji 3.7 była możliwość aktualizacji automatycznych dla bezpieczeństwa i utrzymania poprawek.

Czytaj dalej